Vi arbetar med Nätverkstan

Nätverkstan är indelad i avdelningar men har en flexibel organisation. Vi använder vår samlade kompetens för att kunna stötta kulturlivet på bästa sätt. Här är en presentation av personal och styrelse.

Personal

Karin Dalborg
Vd, ansvarig för uppdrag & projekt
karin.dalborg@natverkstan.net

Pia Landström
Ekonomichef, vice vd
pia.landstrom@natverkstan.net

Jenny Skånberg
Kommunikatör
jenny.skanberg@natverkstan.net

Kulturverkstan 

Jesper Eng
Utbildningsledare
jesper.eng@natverkstan.net

Sofie Eklund
Koordinator
sofie.eklund@natverkstan.net

Lisa Karlsson Blom
Koordinator
lisakarlssonblom@natverkstan.net

Katarina Närhi
Studieadministratör
katarina.narhi@natverkstan.net

Redovisning 

Johanna Berglund
Avdelningsansvarig 
johanna.berglund@natverkstan.net

Camilla Amnemyr
Redovisningsekonom
camilla.amnemyr@natverkstan.net

Anna-Karin Andersson
Redovisningsekonom
annakarin.andersson@natverkstan.net

Katarina Norrby
Redovisningsekonom
katarina.norrby@natverkstan.net

Kulturtidskrifter

Maria Felle
Avdelningsansvarig
maria.felle@natverkstan.net

Emma Melldén
Prenumeration
emma.mellden@natverkstan.net

Klas Blomgren
Prenumeration
klas.blomgren@natverkstan.net

Cecilia Robinson
Prenumeration
cecilia.robinson@natverkstan.net

Helena Persson
Spridning, synlighetsinsatser
helena.persson@natverkstan.net

Medieverkstan 

Roozbeh Behtaji
Verksamhetsutvecklare
roozbeh.behtaji@natverkstan.net

Christian Stensöta
Teknikansvarig, systemutveckling
christian.stensota@natverkstan.net

Uppdrag & utbildning

Karin Dalborg
Vd, utredare
karin.dalborg@natverkstan.net

Anna Johansen
Utredare, utbildare
anna.johansen@natverkstan.net

Jesper Eng
Utredare, utbildare
jesper.eng@natverkstan.net

Mikael Löfgren
Utredare, utbildare
mikael.lofgren@natverkstan.net

Styrelse 

Ingrid Elam
Styrelseordförande

Ola Sigurdson
Representant Ord&Bild

Marie Langaard
Representant Sensus

Bibbi Olson
Representant Tidskriftsverkstaden i Väst

Sanna Eskilsson Juhlin 
Kultur- och Fritidschef, Härryda kommun, vice ordförande

Ida Burén
Kulturchef Borås kommun 

Tasso Stafilidis
Verksamhetschef West Pride

Daniel Terres
Projektledare och verksamhetsutvecklare Urban konst vid Göteborgs Konsthall

Emma Melldén
Personalrepresentant